Finał WOŚP na Moto Przystani

Zimowym spływem kajakowym rozpoczął się tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Moto Przystani.

Ostatnia niedziela stycznia była naprawdę zimnym dniem, wiało, padało, ale na Moto Przystani było gorąco!

W rodzinnym spływie kajakowym wzięło udział ok. 10 załóg, bardzo się cieszymy, że pojawiły się również dzieci. Trasa była krótka i łatwa, doskonała do pływania rodzinnego czy też pierwszego kontaktu z pływaniem o tej porze roku. Nad bezpiecznym przebiegiem spływu czuwali ratownicy.

W południe rzekę we władanie objęły morsy – chętnych nie brakowało. Na wszystkich zziębniętych czekały rozgrzana sauna oraz jacuzzi. Wiele osób zdecydowało się na naprzemienny kontakt z temperaturami zimnymi i wysokimi: morsowanie, sauna, morsowanie, jacuzzi, morsowanie itd… Zamiast opłat – należało wrzucić coś do puszek wolontariuszy. Mamy nadzieję, że były wypełnione po brzegi, tego dnia nikt nie skąpił.

Okolice Bzury można było poznać zza szyby zabytkowych terenowych Land Roverów. Dużym wzięciem, co nie dziwi biorąc pod uwagę pogodę, cieszyły się gorące przekąski i napoje.

Wydarzenie współorganizowane było przez Moto Przystań, Stowarzyszenie „Nad Bzurą”, Land Rover Series Poland oraz Sztab WOŚP nr 643 – Hufiec ZHP Sochaczew.

Na licytacje wystawione na platformie licytacje.tusochaczew.pl trafiły też vouchery na całodzienny spływ kajakowy oraz sesję w saunie.