Mikołaje w kajakach

Współcześni Mikołaje korzystają z różnych środków transportu. 3 grudnia widziano ich na Bzurze, w kajakach.

Wiele jest świątecznych tradycji, a organizowany przez Moto Przystań już od paru lat Mikołajkowy spływ Bzurą to jedna z nich. Jak na zamówienie tego dnia rano poprószył śnieg, który w połączeniu z lekkim mrozem nadał naszemu wydarzeniu naprawdę piękny, zimowy klimat. W końcu to już grudzień.

A wydarzenie rozpoczęło się wspólną pamiątkową fotosesją przystrojonych w mikołajowe akcenty uczestników na przystani. Trasę zaplanowaliśmy krótką, rekreacyjną, taką w sam raz, żeby trochę zmarznąć i się rozgrzać: z Sochaczewa do Plecewic. Rzeka na tym odcinku jest spokojna, bezpieczna, bez przeszkód, a do tego o tej porze roku niezwykle urokliwa – zdecydowanie polecamy i zachęcamy. Przypominamy, że do kajaków jednoosobowych dodajemy fartuchy, w których płynie się zdecydowanie cieplej i bardziej komfortowo.

Koniec spływu nie oznaczał końca atrakcji na przystani. Jak to u nas zimą, można było ogrzać się przy ognisku – ze względu na padający śnieżek płonącym w zadaszonej wiacie, a następnie skorzystać z sauny i pomorsować w Bzurze. Wszyscy skorzystali.

Dziękujemy wszystkim Mikołajkom i Mikołajom za odwiedziny i do zobaczenia!