ogólnopolski spływ kajakowy bzura 2016

Ogólnopolski Spływ Kajakowy Bzura 2016

Wrzesień rozpoczniemy mocnym akcentem. Wspólnie ze stowarzyszeniem Nad Bzurą organizujemy pierwszy ogólnopolski spływ kajakowy Bzurą. Wydarzenie to ma na celu przede wszystkim promocję naszej pięknej rzeki w kraju – choć konkurencje w regionie ma wielką, mamy nadzieję pokazać, iż w pełni zasługuje na miano jeśli nie królowej (no bo w końcu ta Wisła;) to chociaż Królewny rzek Mazowsza ;)

Spływ odbędzie się w dniach 3-4 września. Podczas tych dwóch dni zarówno zawodowcy jak i pasjonaci kajakarstwa przepłyną 40 km w dwóch odcinkach: Kozłów-Plecewice i Plecewice-Kamion. Mapa, czasy i opis trasy znajdziecie na naszej podstronie o Bzurze. Oprócz pływania kajakiem i konkurencji na wodzie nie zabraknie czasu na integrację i wspólny wypoczynek. Sobotni wieczór, po sportowych zmaganiach, uświetni występ zespołu MuzyKajaka, który łączy szanty z kajakarstwem. Grupa jest dobrze znana środowisku kajakowemu i niezwykle w nim popularna. Koncert odbędzie się na terenie naszego campingu na Moto Przystani. O zespole możecie poczytać na ich facebookowym profilu.

Aby zapisać się na rajd wystarczy wypełnić formularz znajdujący się stronie stowarzyszenia Nad Bzurą. Wpisowe wynosi 100 zł od osoby (dla osób niepełnoletnich 70 zł). Przy wpłacie do 15 sierpnia obowiązuje 10% bonifikaty (odpowiednio 90 i 63 zł). W cenie wpisowego wliczone są m.in.: pole biwakowe, miejsce parkingowe, transport osób i sprzętu w ciągu obu dni, posiłek po każdym etapie, ubezpieczenie NW, pamiątkowa koszulka i nagrody dla zwycięzców.

Zapraszamy!

Przydatne linki: