regaty kajakowe dla dzieci

Rodzinnie nad Bzurą po raz drugi

W upalną sobotę 2 lipca po raz drugi na Moto Przystani gościliśmy na Rodzinnym Pikniku nad Bzurą. Od godziny 14:00 do 19:00 nad rzeką (i w rzece) cały czas działo się mnóstwo rzeczy (a do wody w taki gorąc ciągnęło bez wyjątku wszystkich).

Piknik rozpoczął się od pokazów WOPRowców – widzowie na plaży mieli okazję zobaczyć między innymi symulowaną wywrotkę kajaka na rzece, sposoby na radzenie sobie w nurcie rzeki po tak niespodziewanej kąpieli, transport „poszkodowanego” i wreszcie reanimację na brzegu rzeki.
A na brzegu Bzury cały czas trwała zabawa pod okiem zaprzyjaźnionych animatorów dla najmłodszych, u których wyjątkowe „wzięcie” miało malowanie twarzy. W malowaniu miały zresztą okazję później wykazać się również same, biorąc udział w konkursie plastycznym.

Na Bzurze rozpoczęły się następnie regaty kajakowe – do zawodów stanęły „dziecięce” jedynki, później przyszła pora na osady rodzinne – przy ponad 30-to stopniowym upale chlapanie wiosłami było czystą przyjemnością. Impreza zakończyła się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród (na prowizorycznym podium zbudowanym z ławek;).

Piknik przebiegł w świetnej atmosferze (no bo też jaka inna mogłaby u nas być?:) Odwiedziło nas tego sporo ponad setka gości, mamy nadzieję, że wszystkim impreza przypadła do gustu, za rok powtórka a wszystkich chętnych, zwłaszcza rodziców z pociechami, zapraszamy na Rodzinny Spływ Kajakowy, który organizować będziemy 27 sierpnia 2016.

Wielkie podziękowania w organizacji imprezy kierujemy do zaprzyjaźnionej Organizatorni, która podjęła się trudu wzięcia pod opiekę naszych najmłodszych gości i zorganizowała dla nich szereg atrakcji i animacji na terenie naszej przystani. Osobne podziękowania kierujemy również do Żyrardowskiego WOPRU oraz WOPR Sochaczew, którzy opanowali tego dnia naszą Bzurę. Bez Waszej pomocy impreza po prostu by nie wypaliła.

A oto krótka fotorelacja z imprezy. Zdjęcia: organizatornia.com.pl: