spływ Rawka

Spływ Rawką – opis szlaku

Sezon w pełni, słońce niemiłosiernie grzeje – jedyny ratunek na wodzie, w cieniu drzew. A tych nie brakuje na rzece Rawce, która meandruje głównie wśród lasów Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Zbieraliśmy się z tematem długo ale wreszcie udało nam się opracować opis najpopularniejszej części trasy spływów Rawką – od miejscowości Rudej koło Skierniewic, po ujście rzeki do Bzury.

Rawka to rzeka głównie płynąca przez lasy Puszczy Bolimowskiej, chwilami jest więc dość wymagająca – liczne przeszkody w postaci zawalonych drzew znacznie spowalniają tempo spływu. Jest też kilka uciążliwych przeniosek. Malownicza trasa, widoki i liczne atrakcje rekompensują jednak trudy spływu. Jak w praktyce wygląda spływ Rawką możecie przeczytać na zaktualizowanej o opis, zdjęcia i mapie podstronie rzeki:

Rawka – opis spływu

Z uwagi na znaczną odległość miejsca wodowania na Rawce od naszej przystani, spływy Rawką polecamy większym grupom – koszt transportu rozłoży się wtedy bardziej przyjaźnie dla kieszeni. Pracujemy nad opcją na stronie, która ułatwi organizowanie się większych grup na spływy Rawką, Skrwą i Wkrą by zoptymalizować koszty transportu.