piknik i regaty kajakowe nad Bzurą

Piknik i regaty kajakowe za nami

Zeszłotygodniowy Rodzinny Piknik nad Bzurą AD 2015 już za nami – tak jak sobie wszyscy życzyliśmy, pogoda dopisała i na Moto Przystani przez cały dzień dopisywała frekwencja. Bzura od wielu dni, z racji znikomych opadów, trzyma niski poziom (akurat rzece nic tu nie ujmuje, gorzej, gdy takowy prezentowany jest przez ludzi;) – dzięki temu można było przez cały upalny dzień zażywać kąpieli w rzece, pod czujnym okiem WOPR z Sochaczewa.

Sochaczewscy WOPRowcy owego dnia mieli pełne ręce roboty – prezentowali na przystani swój sprzęt ratowniczy, którym posługują się podczas swojej codziennej pracy – każdy chętny mógł obejrzeć jak wyglądają kajaki ratownicze, skuter czy łódka ratunkowa. Głównym ich zadaniem było jednak przeprowadzenie i organizacja Regat Kajakowych na Bzurze. Najmłodsi po zapoznaniu się z torem kajakowym i obejrzeniu pokazu przez ratownika wzięli udział w wyścigach kajakowych. Zawodnicy startowali parami i musieli zmierzyć się z rzeką Bzurą, która okazała się dość wymagająca. Najlepsi kajakarze zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi a dzieciaki otrzymały też od kupony na lody.

Impreza, będąca częścią Dni Brochowa, udała się w 100% i już teraz zapraszamy za rok – mamy nadzieje poszerzyć program zawodów regatowych o kategorie dla dorosłych i przygotować kolejne niespodzianki – tegoroczna impreza wyraźnie pokazała bowiem, że sport i zabawa na świeżym powietrzu nad brzegiem rzeki to znakomity pomysł na aktywny wypoczynek dla mieszkańców Sochaczewa i okolic. Wszystkich zaś przy tej okazji zapraszamy na kolejną cykliczną imprezę – czyli doroczny Rodzinny Spływ Kajakowy, który odbędzie się 30 sierpnia 2015 roku. Szczegóły dotyczące nadchodzącego spływu możecie oczywiście uzyskać mailowo bądź telefoniczne w zakładce » kontakt