Ogólnopolski Spływ Kajakowy Bzurą

Ogólnopolski Deszczowy Spływ Kajakowy Bzurą zakończony

Niestety, ale czasami nawet najbardziej słoneczne miejsca na Ziemi kapitulują przed inwazją złej pogody, choć niektórzy twierdzą, że złej pogody nie ma – są tylko jej rozmaite wersje. W tym roku wylosowaliśmy wariant chmurowo-deszczowy. Nie przeszkodziło to jednak prawdziwym kajakarkom i kajakarzom*, którzy w magicznej liczbie czterdziestu i czterech, stawili się w deszczowym poranku na starcie Drugiego Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Bzurą.

Tak jak w zeszłym roku, OSK Bzura rozegrał się na odcinku Kozłów Biskupi – Plecewice a drugiego dnia spływ kajakowy zorganizowany został na krótszej trasie – z Moto Przystani do mostu w Witkowicach. Również wzorem poprzedniego spływu, na odcinku od mostu w Chodakowie aż do naszej bazy, na 4 kilometrowym odcinku rzeki, rozegrane zostały zawody w kajakowej „czasówce” – pełne wyniki wyścigów z czasem (i deszczem) znajdziecie na stronie Stowarzyszenia „nad Bzurą”. Jako ciekawostkę podamy tylko, że najszybszy czas a zarazem rekord odcinka, należy od tego roku do Marka Bartnickiego, który osiągnął czas 19 min 56 sek, pobijając siebie samego z poprzedniego roku ;) Płynął ze średnią prędkością 15km/h a więc ścigając się z sochaczewską wąskotorówką uzyskał by nad nią przewagę ładnych paru wagonów.

Sobotnią, wieczorową porą uczestnicy aktywnie ;) odpoczywali na Moto Przystani przy dźwiękach gitary Artura Zibiego Zdanowicza. Pod zadaszone wiaty zaglądał ponuro przeciskający się zza chmur księżyc, na parkiecie (i za mikrofonem) panowała jednak zdecydowanie letnia atmosfera. W niedzielę, po kończącym imprezę kajakowaniu na odcinku Plecewice – Witkowice, odbyło się wręczanie nagród (na przykład nieprzemakalne torby i plecaki) i około godziny 15:00 Drugi, Ogólnopolski Spływ Kajakowy Bzurą, przeszedł do historii.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do organizatorów – finansowo, materialnie, czasowo i duchowo:). Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, którzy nie wystraszyli się niewyjściowej pogody i przez te dwa dni byli razem z nami. Zapraszamy za rok a poniżej fotorelacja z tegorocznego spływu:

OSK Bzura 2017 odbył się pod Honorowym Patronatem Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego, Patronatem branżowym Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa oraz przy wsparciu samorządów gmin Brochów, Sochaczew, Młodzieszyn i miasta Sochaczew. Sponsorami były firmy Aquarius, Mars i Organizatornia. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Radio Sochaczew, e-sochaczew.pl, Echo Powiatu i Express Sochaczewski. Spływ tradycyjnie „ochraniał” sochaczewski WOPR.

*taka mała ciekawostka przyrodnicza – niemal wszystkie obsady kajaków, które zrezygnowały ze spływu to… Sochaczewianie.