Kajaki, supy i czerwone czapki


Gdzie nie spojrzysz – czerwone czapki i reniferowe poroża. W corocznym Mikołajkowym spływie Bzurą wzięło udział prawie 30 osób.

Na przystani znowu zrobiło się gwarno. Kampery i przyczepy pierwszych zmotoryzowanych uczestników Mikołajkowego spływu Bzurą 2023 pojawiły się na naszym całorocznym kempingu już w piątek, 1 grudnia. I zostały do niedzieli.

Spływ zaplanowaliśmy na sobotę, 2 grudnia. Rankiem spotkaliśmy się na przystani i po załadowaniu kajaków i SUP-ów na przyczepy oraz zajęciu miejsc w busach pojechaliśmy do Sochaczewa, gdzie sprawnie zwodowaliśmy się i ruszyliśmy w dół rzeki. Pogoda – mimo braku śniegu – nie dała nam zapomnieć, że to spływ zimowy.

Trasę z Sochaczewa do przystani pokonaliśmy bez przeszkód, napawając oczy opustoszałymi nadrzecznymi krajobrazami z pięknie ubielonymi drzewami. Na ostatnich metrach zdopingował nas widok płonącego ogniska, zapowiadającego trochę ciepła. A jeszcze więcej ciepła, wręcz gorąca, czekało na nas w saunie oraz jacuzzi. Aż trzeba było chłodzić się w Bzurze… Wcześniej jeszcze posililiśmy się gorącą grochówką.

I tak trochę w saunie, jacuzzi, w rzece i przy ognisku spędziliśmy czas aż do nocy. Tych, którzy zdecydowali się przenocować na przystani, rankiem przywitał śnieg.

Pozostały nam wspaniałe wspomnienia i tych kilka fotografii, które możecie zobaczyć w galerii poniżej. Zapraszamy na kolejne zimowe spływy – najbliższy w niedzielę 28 stycznia podczas 32. Finału WOŚP na Moto Przystani. Do zobaczenia.