Zdrowie i regeneracja

Rosnące tempo życia i codzienny stres mogą powodować, że potrzebujesz „ładować baterie” coraz częściej. Teraz nawet odpoczywać warto bardziej efektywnie. Dlatego proponujemy skorzystanie u nas z metod regeneracji – Joga nad Bzurą, chińskie ćwiczenia Qigong, a jesienią i zimą sauna i gorące jacuzzi pomogą Ci doświadczyć naprawdę głębokiego relaksu.

Sauna dla każdego

Zależy nam żeby spopularyzować korzystanie z sauny w formie, w jakiej stosowano ją kiedyś.

W Skandynawii, na pytanie kto może korzystać z sauny odpowiedź brzmi: każdy kto potrafi do niej dojść o własnych siłach.

Hipokrates miał powiedzieć: „Dajcie mi możliwość wywołania gorączki, a wyleczę każdą chorobę”.

Lecznicze właściwości ciepła znane były od zarania dziejów.

Sauna w krajach skandynawskich, gdzie stosowano ją powszechnie od wieków, nazywana była apteką dla ubogich. Spełniała nie tylko funkcję łaźni, przebywanie w gorących temperaturach pomagało przetrwać trudne dla organizmu miesiące roku.

Dziś prowadzi się naukowe badania nad wpływem sauny na zdrowie. Wynika z nich, że korzystanie z sauny wskazane jest dla osób cierpiących na różnorodne dolegliwości, w tym na przykład dla matek skarżących się na brak pokarmu – ze względu na szereg hormonów, które wydzielają się przy stymulacji gorącem.

Sauna pomaga oczyszczać organizm, wskazana jest przy niewydolności nerek. Korzystnie działa na układ i naczynia krwionośne, na układ oddechowy i skutkuje oczywiście wzmacnianiem ogólnej odporności organizmu. Współczesne badania wykazują, że leczenie gorącem daje pozytywne rezultaty również w terapii chorób nowotworowych.

Sauna to zatem nie tylko atrakcyjna forma relaksu.

Recepta na zdrowie

W Skandynawii korzystają z sauny z powodzeniem całe rodziny, także te z małymi dziećmi.

Saunowanie może, ale nie musi być łączone z zimną kąpielą, doskonale sprawdza się schładzanie się na świeżym powietrzu.

Zatem nie musisz być morsem żeby korzystać z saunowania!

Dodatkowo oferujemy u nas sesje sauny z jogą twarzy, elementami akupresury i instrukcją do automasażu twarzy.

Saunowanie, jacuzzi oraz ćwiczenia relaksacyjne mogą być ciekawym akcentem imprezy firmowej oraz świetną formą regeneracji po spływie i aktywności sportowej.

W naszej bazie chcemy, żebyście mogli korzystać z dobrodziejstw obcowania z naturą przez okrągły rok. Relaks, wyciszenie – mądrość Wschodu oraz sprawdzone od wieków proste metody naturalnej medycyny są najbardziej uniwersalną receptą na zdrowie.

Zdjęcia Robert „Zbeer” Kotecki